KINEZITERAPIJOS PASLAUGOS
Kineziterapeuto konsultacija
Konsultacijos metu įvertinama bendra paciento fizinė ir funkcinė būklė, atliekamas subjektyvus bei objektyvus ištyrimas, surenkama pilna anamnezė, atliekamas manualinis testavimas, pagal esamas problemas ir nusiskundimus parenkami kineziterapiniai ištyrimo metodai siekiant kuo tiksliau identifikuoti problemą bei parinkti tinkamą gydymą.
Kineziterapijos procedūra
Kineziterapijos procedūros metu taikomi akyvos ir pasyvios kineziterapijos metodai pagal paciento problemas ir nusiskundimus: įvairūs gydomieji pratimai, manualinės bei mobilizacinės technikos, elektrostimuliacija.
Manualinė terapija
Manualinė terapija – tai terapija pacientui atliekama terapeuto rankų pagalba. Ši terapija gali būti taikoma įvairioms sąnarių ir raumenų problemoms spręsti, malšinti skausmą ramybės ir judesio metu, atkurti taisyklingą pilnos apimties sąnario ar slankstelio judesio amplitudę, atkurti fiziologinę biomechaniką ir grąžinti judesių laisvumą. Manualinė terapija gali būti taikoma ne tik sutrikimams diagnozuoti bei gydyti, bet ir profilaktiškai – sveikatinimo tikslais.
Kineziologinis teipavimas
Kineziologinis teipas tai tampri, elastinga prie odos prilimpanti juosta. Teipas gali būti naudojamas įvairiais tikslais: siekiant sutvirtinti bei stabilizuoti sąnarius, aktyvuoti raumenis, mažinti skausmą. Teipas pagerina kraujo apytaką veikimo zonoje bei visiškai nevaržo judesių ir leidžia odai laisvai kvėpuoti. Užklijuotas teipas vidutiniškai išbūna 4 – 5 dienas, su juo galima maudytis po dušu, eiti į pirtis ar baseiną. Teipavimas gali būti taikomas esant nugaros, galvos skausmams, siekiant išvengti traumų sportuojant, laikysenos korekcijai. Teipuoti galima siekiant audinių aktyvacijos arba atpalaidavimo, fascijos ir raiščių korekcijos, kraujotakos ir limfotakos gerinimo, tinimo mažinimo.
Elektros stimuliacija
Elektrostimuliacija tai fizioterapijos procedūra, kurio metu elektros srovė naudojama įvairioms audinių gijimo funkcijoms atlikti. Elektrostimuliacijos metu yra veikiami raumenys, sąnariai bei minkštieji audiniai. Elektros srovės intensyvumas bei stiprumas parenkamas pagal problemą ir gydymo poreikį: skausmo mažinimas, raumens stimuliacija, atpalaidavimas ir kt. Procedūros metu elektros impulsų pagalba yra stimuliuojami nervai ir raumenys: jie sutraukiami ir atpalaiduojami. Taip pat ši procedūra gerina audinių mitybą, medžiagų apykaitą bei kraujotaką. Elektrostimuliacija naudinga ir siekiant raumenis parengti intensyvesniam fiziniam krūviui.